Pátrací služba ČČK

Pátrací služba ČČK

Popis poskytované služby:

Specializovaná služba Českého červeného kříže, která se zabývá poskytováním pomoci rozděleným rodinám, pátráním po osobách nebo osudech lidí nezvěstných v důsledku ozbrojených konfliktů, vnitřních nepokojů, přírodních katastrof a migrace kdekoliv ve světě. Pátrací služba ČČK je součástí mezinárodní sítě Pátrací služby Červeného kříže, složené z pátracích služeb více než 190 národních společností Hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, a Ústřední pátrací agentury Mezinárodního výboru ČK.

Pro koho je služba určena:

Pátrací služba ČČK nabízí své služby občanům ČR, ale i cizincům (např. uprchlíkům z Ukrajiny), a to v souladu se základními principy Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Žádosti jsou přijímány pouze od rodinných příslušníků. V případě zhoršených či zcela nefunkčních komunikačních kanálů (telefonní linky, poštovní služby) nabízíme Rodinné zprávy ČK.

V čem je služba originální:

Každý zájemce o pátrací službu se může obrátit na jednotné místo: telefonicky na linku 221 228 035 (v čase 16-18 hod, mimo tuto dobu je nahrána automatická zpráva s uvedenou pracovní dobou), a to v jazycích UA, RU, CZ. Žádosti se přijímají rovněž ve formě emailu ua.tracing@cervenykriz.eu (opět v jazycích UA, RU, CZ). Následně v případě potřeby bude domluvena osobní schůzka v sídle oblastního spolku ČČK..

Zobrazit PDF

Jakou formou je služba poskytována:

Terénní

Lokalita Provozní doba / otevírací doba
ORP Chrudim
  • Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne - Otevřeno 24h
  • Sociální vztahy
    • pomoc při navazování a udržování funkčních rodinných, vrstevnických a společenských vztahů
Zdarma
Olga Šiková
ua.tracing (zavináč) cervenykriz.eu
221 228 035 (v čase 16 - 18 hod)
https://www.cervenykriz.eu/patraci-sluzba

Poslední aktualizace: 23.08.2023 10:39