Rodinné mediace

Rodinné mediace

Popis poskytované služby:

Rodinná mediace je způsob řešení rodinných sporů mimosoudní cestou s pomocí prostředníka – mediátora. Na mediaci lze řešit např. to, podle jakých pravidel budou děti vychovávány, jak budou naplňovány jejich potřeby, kde budou po rozchodu bydlet, jak budou probíhat kontakty s druhým rodičem, otázky výživného apod. Výstupem z mediace může být: ·porozumění situaci, získání důležitých informací k dalšímu postupu · pochopení způsobu jednání druhé strany · rozhodnutí, jak situaci dále řešit · dílčí dohoda (např. o tom, jak bude probíhat předávání dítěte nebo jak bude trávit prázdniny apod.) · dohoda o péči o dítě, o kontaktech s druhým rodičem apod.

Pro koho je služba určena:

Rodiny z Pardubického kraje. Mediaci mohou využít rodiče před, během i po rozchodu nebo rozvodu, členové širší rodiny řešící obtíže s komunikací a vzájemnými vztahy, pěstouni a biologičtí rodiče. Podmínkou poskytnutí mediace je zapojení dětí do mediačního procesu (u dětí starších šesti let).

V čem je služba originální:

Zapojení dětí do mediačního procesu.

Zobrazit PDF

Jakou formou je služba poskytována:

Ambulantní

Adresa Provozní doba / otevírací doba
Městský park 274, 537 01 Chrudim
  • Po, Út, St, Čt, Pá - Dle individuální domluvy
  • So, Ne - Zavřeno
  • Rodina a děti
    • úprava styku s dítětem - Upřesnění: Na mediaci si rodiče mohou dohodnout, jak bude upravena péče o dítě. Mediační dohodu mohou předložit soudu.
    • pomoc dítěti při rozchodu (rozvodu) rodičů - Upřesnění: Zapojení dítěte bývá nejčastěji nepřímé. S dítětem hovoří vyškolený sociální pracovník a názor dítěte pak tlumočí rodičům na mediaci. Děti se mohou vyjádřit k tomu, co prožívají, co potřebují a jak situaci v rodině rozumí. Zapojení dětí do mediace přispívá k udržení nebo obnovení dobrých vztahů dítěte k oběma rodičům, je to cesta, jak dětem pomoci lépe zvládnout rozchod rodičů a zmírnit negativní dopady obtížného období.
  • Sociální vztahy
    • pomoc při řešení konfliktních vztahů - Upřesnění: Konfliktní vztahy v rodinách s dítětem (rodiče, prarodiče, pěstouni apod.).
Zdarma
Luboš Matějka
lubos.matejka (zavináč) amalthea.cz
739 286 894
https://www.amalthea.cz/mediace-a-detske-skupiny/

Poslední aktualizace: 30.01.2024 13:08